Nacházíte se zde: Úvod O Firmě Aktuality Ovinovací stroje a jejich využití v moderní logistice

Ovinovací stroje a jejich využití v moderní logistice

Na trhu existuje řada efektivních a spolehlivých metod balení, které jsou klíčové pro logistiku a distribuci zboží. Mezi nejúčinnější patří ovinovací stroje, které hrají zásadní roli v ochraně zboží nejen během transportu. Tyto stroje významně zvyšují produktivitu balení, ale také zásadně snižují náklady a zabezpečují spolehlivost dodávek.
Ovinovací stroje a jejich využití v moderní logistice

Výhody strojního ovíjení palet

Strojní ovíjení palet nabízí řadu výhod oproti ručnímu balení. Jedná se především o vysokou produktivitu a kvalitu zabalení, která zaručuje, že produkty jsou na paletách pevně a bezpečně fixovány. Díky systému předepínání fólie dochází k výraznému snížení spotřeby obalových materiálů a tím i k celkovému snížení nákladů na balení. Navíc strojní ovíjení výrazně zkracuje dobu potřebnou pro  zabalení jedné palety a snižuje nároky na fyzickou práci obsluhy, což umožňuje pracovníkům věnovat se jiným činnostem.

 

 

 

Klíčové modely ovinovacích strojů

 

OVINOVACÍ STROJ MYTHO S

Poloautomatický ovinovací stroj MYTHO S je ideální pro pravidelné balení, a to v objemu od 10 palet denně do 25 palet za hodinu. Jeho plná otevřená otočná plošina umožňuje snadné najetí ručního transpaletu a stroj nabízí možnost uložení až 99 balicích programů. Díky revolučnímu patentovanému systému ARYA, který přináší automatizaci při navedení fólie na začátku ovinovacího cyklu, představuje průlomovou inovaci ve spektru poloautomatických baliček do stretch fólie.

Systém ARYA - Jedná se o automatické navedení fólie na paletu, které nevyžaduje zásah operátora k zavěšení fólie na paletu a jejímu odříznutí na konci cyklu. Tím činí proces ovíjení zcela automatickým. Obsluha má navíc možnost systém dálkově ovládat přímo z vysokozdvižného vozíku. Operátoři se tak budou moci věnovat jiným činnostem s menší námahou a časovou optimalizací.

OVINOVACÍ ROBOT MOTION 2.0

Motion 2.0 je vybavený dvěma gelovými bateriemi pro bezúdržbový provoz a automatickým dobíjením. Tento robotický model je flexibilní a lze ho po vlastní ose přemístit k paletám různých velikostí ve skladu a zabalit tak i velkoformátové palety, které na bežných ovinovacích strojích nelze. Díky Wi-fi modulu a dálkovému ovládání z tabletu lze stroj ovládat na dálku, což zvyšuje jeho uživatelský komfort. Bezpečnostní prvky jako fotobuňka pro sledování výšky palety, flexibilní nárazník a zvuková signalizace začátku cyklu přispívají k jeho vysoké efektivitě a bezpečnosti.

 

 

MANUÁLNÍ STROJ PRO OVINOVÁNÍ PALET MARATHON

Pro občasné balení je ideální Marathon, manuální stroj bez potřeby napájení el. energií, který umožňuje uživateli plnou kontrolu nad balicím procesem. Díky mechanické brzdě pro napínání fólie je tento stroj vhodný pro různě tvarované, hmotné a velké produkty. Jeho maximální výška ovinování dosahuje 2000 mm, což poskytuje flexibilitu v aplikaci.

Ovinovací stroje značně přispívají k efektivitě a spolehlivosti balicích operací ve skladových a distribučních centrech. Investice do takovýchto technologií se rychle vyplácí, zvláště v prostředích s vysokým objemem balení. Použitím moderních ovinovacích strojů mohou firmy dosáhnout nejen úspory nákladů, ale také lepší ochrany svých produktů během transportu.

Zpět na přehled

Odebírání novinek

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (29.7 + 49.6) *

 

Balicí stroje

+420 483 360 101
stroje@technology.cz

Obaly

+420 483 360 102
obaly@technology.cz

Servis

+420 483 360 104
servis@technology.cz

 

Kde nás najdete

TECHNOLOGY s.r.o.
Liberecká 102
466 01 Jablonec nad Nisou

Nahoru