Nacházíte se zde: Úvod Průvodce obory Potravinářská odvětví Pekárny a cukrárny

Pekárny a cukrárny

Pečivo, koláče, chléb, housky, bagety, sendviče, veky, croissanty, placky, knedlíky, těstoviny, polotovary určené k dopékání, ale třeba i mouka nebo kvásek je potřeba důsledně zabalit. Nabízíme různé způsoby balení, které ochrání výrobky při manipulaci a přepravě a prodlouží čerstvost vašich produktů. Rádi s Vámi společně zkonzultujeme možnosti a způsoby balení.

Technology zajistí komplexní řešení:

Balicí stroje   Obaly   Dopravníky

Balicí stroje

 
Balení do teplem smrštitelné fólie je vhodné pro jednotlivé výrobky nebo skupiny zboží, marketingové balení (2 + 1), nebo jako přepravní balení lehčích skupin zboží. Balí se do polorukávu tenké fólie typu polyolefin v režimu smršťování nebo sáčkování.
Horizontální stroje – FLOW PACK – balení do ploché fólie, kde je sáček tvořen jedním podélným a dvěma příčnými bočními svary (sušenkové balení). Vhodné pro balení jednotlivých kousků i skupin pečiva samostatně nebo na podložní misce.
Klipovací stroje uzavírají sáčky klipem nebo twistem – lacetkou. Tento způsob balení se často používá pro balení krájeného chleba nebo pečiva, neboť umožňuje opakované uzavření sáčku.

Svářecí lišty uzavírají sáčky z různých i vrstvených materiálů (papír, Al, PP, PE, Al-papír…) tepelným svarem s možností datumování ve svaru.

      Balení do stretch fólie – vhodné pro balení jednotlivých kousků i skupin pečiva samostatně nebo na podložní misce.
Řezací stroje na chléb a pečivo.
Vakuové stroje se v pekařském oboru využívají pro balení pekařských polotovarů a výrobků vyžadující prodloužení trvanlivosti například pečivo určené k dopékání, kvásek, plněné těstoviny.
Stroje pro balení do misek - technologie vhodná pro balení hotových jídel, potravinářských výrobků, polotovarů.. 
Termoformovací stroje – spodní měkká, polotvrdá nebo tvrdá fólie je formována do tvaru misky, ke které je po naplnění produkty přivařena vrchní fólie případně papír se svařitelnou vrstvou. Vhodné například pro pečivo určené k dopékání, kvásek, plněné těstoviny.
  Aplikátory etiket aplikují etikety na výrobky, obal, krabice nebo palety včetně dotisku informací. Nabízíme i samostatný dotisk informací např. datumu na obal výrobku. Etikety mohou garantovat neporušenost obalu.
Páskovací stroje uzavírají kartony nebo páskují skupiny zboží. Páska může být polypropylenová (PP), polyesterová (PET), polyesterová textilní (PES), ocelová nebo papírová. Spoj je vytvořen tepelným svarem, lepidlem nebo sponou.
Lepicí stroje uzavírají kartony lepicí páskou.
Skupinové balení do PE fólie se používá pro přepravu zboží. Výrobky mohou být umístěné na podložním kartonu. Vhodné pro balení těstovin, mlynářských produktů
Ovinovací stroje zajišťují zboží na paletách nebo samostatné balíky.

Obaly

Tenké teplem smrštitelné fólie  různých vlastností: předperforované, pevné, lesklé, odolné proti proražení, ultratenké, smršťující se při nízké teplotě, kluzné, nekluzné, s různou silou smrštění, s možností potisku zeleným bodem...
           Folie BOPP COEX pro horizontální balení: ploché nebo v polorukávu, laminované (bariérové), perforované, potištěné, s antifog (nemlživá úprava)…
      Sáčky - jednoduché, s klopou i lepící, s vloženým dnem, potištěné, perforované. Materiály: PP CAST, LDPE - vhodné pro následné zamražení, PET - učené pro rozpékání.
        Vakuové sáčky - vhodné pro balení polotovarů vyžadující prodloužení trvanlivosti. Kombinace materiálů PA a PE. Lze dodat v provedení: standard, varné, metalizované...
         Pásky na uzavírání sáčků - klipovací plastové i hliníkové, twistovací (lacetka), lepicí standardní nebo InnoSeal, které garantují neporušenost obalu.
Potravinářská stretch fólie PVC - pro ruční a strojní balení potravin samostatně nebo na podložní misce.
Podložní polystyrénové (PPS) misky - určeny pro následné balení do průtažné, teplem smrštitelné, nebo PP Coex fólie.
OPS a PET misky - tácky, misky a boxy na pečivo, dorty, cukrářské výrobky s integrovaným nebo odděleným víčkem nebo s možností uzavření fólií.
PET fólie určené na rozpékání výrobků.
     LDPE fólie - určené pro skupinové balení zboží.
Lepicí pásky na kartony včetně potisku slouží k uzavření a zabezpečení kartonů.
            PP a PET vázací pásky - pro ruční a strojní páskování kartonů nebo palet se zbožím.
          Spony pro vázací pásky - ocelové, drátěné, plastové včetně plastových rohovníků.
      Stretch fólie pro ruční i strojní ovinování palet a zboží do standardních nebo nízkomikronových fólií s nimiž je možné dosáhnout výrazných úspor. Překrývací fólie slouží k vyšší ochraně zboží před povětrnostními podmínkami a prachem.

Dopravníky

Dopravníky - propojení strojů a linek, rozřazení, navedení výrobků do řad s akumulací.
   Rotační stoly

Technická podpora

        Náhradní díly
        Záruční a pozáruční servis

Odebírání novinek

Chcete-li dostávat informace o novinkách na svůj e-mail, vyplňte svou e-mailovou adresu.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (43.7 + 44.7) *

 

Balicí stroje

+420 483 360 101
stroje@technology.cz

Obaly

+420 483 360 102
obaly@technology.cz

Servis

+420 483 360 104
servis@technology.cz

 

Kde nás najdete

TECHNOLOGY s.r.o.
Liberecká 102
466 01 Jablonec nad Nisou

Nahoru